Nabór 2017 - Kierunki kształcenia w roku szkolnym 2017/2018

          Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu serdecznie zaprasza gimnazjalistów klas trzecich do podjęcia dalszego kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych naszego Zespołu.

TECHNIKUM NR 7

klasa

profil / zawód

ilość miejsc

Informacje dodatkowe

I AT

 

  • technik usług fryzjerskich
  • technik przemysłu mody

22

10

W ramach nauki zawodu technik przemysłu mody szkoła współpracuje z Panią profesor Moniką Kostrzewą  i prowadzona przez nią Pracownią Projektowania i Stylizacji Ubioru na Wydziale Pedagogiczno - Artystycznym im. Adama Mickiewicza w Kaliszu.

 

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 7

Klasa

profil

ilość miejsc

Informacje dodatkowe

I AZ

  •  kucharz (klasa integracyjna)

20

Teoretyczna nauka zawodu odbywa się na terenie szkoły.

I BZ

  •  fryzjer

48

I CZ

  • cukiernik

16

I DZ

  • sprzedawca (klasa integracyjna)

20

I EZ

  •  klasa wielozawodowa

64

wędliniarz, złotnik – jubiler, fotograf, elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, blacharz samochodowy, kominiarz, obuwnik, krawiec, piekarz, elektryk, tapicer, stolarz, ślusarz, murarz-tynkarz, kamieniarz, cieśla, monter zabudowy i robót wykończeniowych, kaletnik, zdun, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego  i wiele innych.

W klasie wielozawodowej teoretyczna nauka zawodu odbywa się na miesięcznych kursach  w centrach kształcenia praktycznego.

 

 

W znalezieniu praktyk w zawodach: stolarz, sprzedawca, kucharz, ślusarz, cukiernik, piekarz, wędliniarz, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, mechanik-monter maszyn i urządzeń, obuwnik, kaletnik - pomaga Środowiskowy Hufiec Pracy ( więcej informacji w zakładce Ochotniczy Hufiec Pracy ).


Szkoła współpracuje z Izbą Rzemieślniczą, Cechem Rzemiósł Budowlanych i Różnych oraz Związkiem Rzemieślników Cechowych w Kaliszu, a także z takimi firmami jak: Admat, Społem, Kaufland, Comforty - Nowe Skalmierzyce, Correct - Ociąż, Nestle i Pratt&Whitney, Informacje o pracodawcach zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce „NASI PRACODAWCY".


Załączniki do pobrania:

1. harmonogram naboru do pobrania w pliku(*.pdf)

2. Kwestionariusz osobowy do pobrania w pliku(*.doc)

3. Kwestionariusz osobowy do pobrania w pliku (*.pdf)

4. Załączniki do podania do pobrania w pliku (*.doc)

5. wykaz zawodów wraz z numerem zawodu na podbudowie nowej podstawy programowej na rok szkolny 2015/2016.


 

Przydatne linki:

https://ponadgimnazjalne-kalisz.nabory.pl/#