MENU DOSTĘPNOŚCIWCAG - Opcje dostępności
KONTRASTKontrast
ZWIĘKSZ CZCIONKĘ NA STRONIEZwiększ czcionkę
POMNIEJSZ CZCIONKĘ NA STRONIEPomniejsz czcionkę
Hufiec Pracy 15-1

 Hufiec Pracy 15-1

ul. Skalmierzycka 10

62 - 800 Kalisz

telefon/fax 62 502 61 33

e-mail: hp-kalisz@ohp.pl

Sukcesy zawodowe uczestników Hufca Pracy w Kaliszu

Uczestnicy Hufca Pracy 15-1 w Kaliszu od marca br. brali udział w wojewódzkim konkursie „Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy" z zakresu prawa pracy i BHP oraz w zawodach kucharz, mechanik samochodowy i stolarz.

Z wielką radością możemy poinformować, że w każdej z wymienionych konkurencji nasza młodzież zajęła miejsca w pierwszej trójce. I tak:

- Anna Dziuba zajęła miejsce III w konkursie „Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy" BHP,

- Jakub Majchrzak i Patryk Wąsik zajęli III miejsce w konkursie „Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy" w zawodzie kucharz,

- Patryk Gwóźdź i Artur Orzechowski zajęli II miejsce w konkursie „Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy" w zawodzie mechanik samochodowy,

- Mateusz Dymarczyk i Wojciech Woźniak zajęli I miejsce w konkursie „Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy" w zawodzie stolarz. Zwycięzcy reprezentować będą Wielkopolskę w zmaganiach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 15-18.05.2017 roku w Pasłęku.

Głównym celem konkursów było stworzenie możliwości poszerzenia wiedzy i umiejętności uczestników w zawodzie, w którym odbywają praktyczną naukę. Dwustopniowa rywalizacja miała w swoim zamierzeniu przybliżenie form i procedur egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Rywalizacja i współzawodnictwo, niezaprzeczalnie wpłynęły na motywację do podnoszenia poziomu wiedzy oraz swoich umiejętności.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!

Aneta Zakrocka - Andrzejewska (wychowawca ŚHP)

 

Walentynkowa niespodzianka Klubu Aktywnych HP 15-1

W okresie ferii zimowych członkowie Klubu Aktywnych przystąpili do realizacji kolejnego etapu konkursu „Aktywność - dobry wybór". Cel przedsięwzięcia stanowi wsparcie przewlekle chorego dziecka. Jest to działanie priorytetowe, które zaplanowali członkowie Wojewódzkiej Rady Młodzieży i Klubu Aktywnych OHP podczas spotkania subregionów województwa wielkopolskiego.

W dniu 08.02.2017 r. w świetlicy środowiskowej odbyły się zajęcia plastyczno-techniczne członków Klubu Aktywnych HP 15-1. Warsztaty zorganizowano w ramach akcji charytatywnej na rzecz 8 letniej Agatki, która od lat zmaga się z nieuleczalną chorobą. Najlepszym pomysłem na sprawienie radości naszej podopiecznej było własnoręczne wykonanie i ozdobienie poduszek-przytulanek o tematyce walentynkowej. Uczestnicy postanowili przygotować walentynkową niespodziankę nie tylko dla Agatki, ale również dla trójki jej młodszego rodzeństwa. Młodzież wraz z wychowawcami HP 15-1 zaplanowała spotkanie w domu podopiecznej na 14.02.2017. Podczas wizyty dzieciom zostaną wręczone samodzielnie wykonane walentynkowe upominki.

Iwona Kubiaszczyk - wychowawca HP

Opis zdjęć
1- 4 Przygotowywanie walentynkowych przytulanek przez członków Klubu Aktywnych

 

Uczestnicy kaliskiego Hufca Pracy w Muzeum Powstania Warszawskiego


W dniu 12 października 2016 r. uczestnicy Hufca Pracy 15-1 w Kaliszu wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce turystyczno - edukacyjnej do Warszawy.


Głównym punktem programu wycieczki było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież miała okazję obejrzeć ekspozycje, które wywołały ogromne emocje. Ukazywały bowiem autentyczne życie ludzi w czasie Powstania Warszawskiego - ich miłość, nadzieję, oczekiwania, siłę oraz chęć walki o wolną Ojczyznę. Szczególne zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła rozmowa z osobą doświadczoną okrucieństwem wojny.


Ważnym element zwiedzania Muzeum stanowiło przejście uczestników wycieczki kanałami podziemia, które w okresie wojny były m.in. miejscem polskiej konspiracji.


Program wycieczki obejmował również inne atrakcje, m.in.: zwiedzanie Starego Miasta, spacer po Krakowskim Przedmieściu, Pałac Kultury i Złote Tarasy.


Pozytywnego nastroju uczestników nie zdołała zmącić nawet jesienna aura oraz niesprzyjająca spacerom pogoda. Zdobyta wiedza i zgromadzone informacje oraz nowe doświadczenia pozostaną na długo w pamięci młodzieży.


                                                                                                                        Aneta Zakrocka - Andrzejewska

Uczestnicy w muzeum                                                                         Młodzież oglądająca ekspozycję

Spotkanie z byłym więźniem niemieckiego więzienia                                 Uczestnicy przed Pałacem Kultury

politycznego                                                  

Od wielu lat Zespół Szkół a obecnie Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru współpracuje z Hufcem Pracy w Kaliszu.

Komendantem Hufca Pracy w Kaliszu jest Iwona Mikołajczyk.

 

Galeria