Aktualności
Dzień Świętości Życia Ludzkiego
2014-03-30
Od 17.03.2014 - 28.03.2014 młodzież naszej szkoły uczestniczyła w projekcjach dwóch filmów, które zmieniają życie tysięcy osób na cały świecie:
  •  „Bella" - za ten obraz Alejandro Gomez Monteverde otrzymał Nagrodę Publiczności za najlepszy film na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2006. Natomiast odtwórca głównej roli, Eduardo Verástegui, 2 marca 2010 r. odebrał Nagrodę im. Matki Teresy z Kalkuty, przyznawaną za działania w obronie życia. Po wręczeniu nagrody powiedział, że „Bella" zmieniła życie około 300 kobiet, które po obejrzeniu filmu zdecydowały się nie dokonywać aborcji.
  • „October Baby" w reżyserii Andrew Erwina i Jona Erwina - film został zainspirowany życiem Gianny Jessen, która przeżyła aborcję. Obraz został nagrodzony Grand Jury Prize podczas Red Rock Film Festival w Southern Utah w 2011. W czasie tego samego festiwalu, debiutująca w filmie aktorka, Rachel Hendrix otrzymała nagrodę specjalną.

1. Każdy z uczniów otrzymał bezpłatny egzemplarz gazetki „Życie - Lubię to!".
2. Na szkolnym korytarzu zamieszczono także tablice informacyjne o tematyce pro - life, a na nich między innymi plakaty wykonane przez Paulinę Kuciak z kl. II technikum oraz fotografie kaliskiego okna życia zrobione przez Martę Zielińską i Majkę Paś z kl. II e ZSZ. Film wykorzystujący te materiały został wysłany na ogólnopolski konkurs „Pomóż ocalić życie bezbronnemu". Trzeba dodać, że w nagraniu uczestniczyły także uczennice kl. I c ZSZ Anna Nowak i Agata Kaczmarek (zob. Galeria zdjęć).
3. Młodzież mogła także podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

 

 

Galeria zdjęć