Aktualności
Światowy Dzień Zdrowia 7 kwiecień 2014
2014-04-10
        Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku.
        Co roku wybierany jest także temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi.
        Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwość podjęcia wielu działań profilaktycznych, których celem jest poprawa stanu zdrowia ludzi.
        Tematem przewodnim tegorocznych obchodów były choroby przenoszone przez wektory. Schorzenia jakie mogą zagrażać nam poprzez kontakt z tymi groźnymi drobnoustrojami mogą poważnie zaburzyć nasze zdrowie, a nawet doprowadzić do śmierci. Często lekceważymy początkowe objawy lub jednorazowy kontakt z nosicielem, którym może być komar lub kleszcz. Profilaktyka i ochrona przed kontaktem chroni nas przed zachorowaniem. Jak uniknąć dolegliwości oraz jak chronić się przed kontaktem z patogenami młodzież mogła przeczytać na gazetkach informacyjnych wykonanych przy okazji kampanii Światowego Dnia Zdrowia.
        Gazetkę można obejrzeć w szkole w budynku A i B w holu wejściowym.

Nasza szkoła przystępuje również do programu profilaktycznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych ,,ARS - czyli jak dbać o miłość".

Przygotowała:
pielęgniarka szkolna
Magdalena Erentraud

 

Galeria zdjęć