MENU DOSTĘPNOŚCIWCAG - Opcje dostępności
KONTRASTKontrast
ZWIĘKSZ CZCIONKĘ NA STRONIEZwiększ czcionkę
POMNIEJSZ CZCIONKĘ NA STRONIEPomniejsz czcionkę
Aktualności
Koncert ku czci Jana Pawła II (25 kwietnia 2014)
2014-05-07
Jan Paweł II przez całe swoje życie z wielką troską szukał ludzi młodych, a oni z zaufaniem przychodzili do niego.
Przychodzili, aby usłyszeć ważne słowa o ich ludzkiej kondycji, o odpowiedzialnej miłości i godności. Tym razem do refleksji nad nauczaniem Wielkiego Polaka, zaprosili nas młodzi artyści występujący na szkolnej scenie:
  • Żaneta Adamek słowami utworu pt. „Wspomnij mnie" zachęciła uczestników koncertu do trwałej pamięci o ludziach, których pokochali w swoim życiu . Solistka wyśpiewała także poetyckie słowa samego Karola Wojtyły - W mroku jest tyle światła.
  • Anna Nowak, wykonując piosenkę Strażnik Raju, ukazała jak wiele czeka nas niewiadomych w świecie, który stworzą niepoczęte jeszcze dzieci.
  • Agata Kaczmarek i Daria Kaźmierczak „wysłały" List do Boga , w którym przedstawiły mu wiele trudnych spraw.
  • Kinga Dolat i Ilona Niewiadomska, śpiewając utwór pt. Oczyszczenie, opowiedziały o miłości Boga, natomiast słowami Hymnu o krzyżu wprowadziły nas w tematykę Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w lipcu 2016 roku.Podczas koncertu zobaczyliśmy także krótkie filmy, prezentujące znaki tego święta młodych: Krzyż i Ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani - Opiekunki Ludu Rzymskiego.
  • Na zakończenie naszego spotkania Chór wykonał utwór, który towarzyszył Janowi Pawłowi II przez cały pontyfikat - „Barkę" .

 

Galeria zdjęć
Galeria