Aktualności
Współpraca z Pracownią Grafiki Żurnalowej i Projektowania Ubioru
2014-05-30
W dniu 15 maja 2014r. na Wydziale Pedagogiczno - Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z siedzibą w Kaliszu przy ulicy Nowy Świat 28-30, a Technikum nr 7 w Kaliszu z siedzibą przy ul.Wąskiej zostało podpisane porozumienie.

Wydział Pedagogiczno- Artystyczny był reprezentowany przez prof. UAM dr hab. Mirosława Śmiałka, nasza szkołę reprezentowała mgr Agagta Dziedzic - dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu. Porozumienie dotyczy współpracy artystycznej i edukacyjnej studentów Pracowni Grafiki Żurnalowej i Projektowania Ubioru pod kierunkiem prof. UAM dr hab. Moniki Kostrzewy i uczniów Technikum nr 7, którzy będą mogli na mocy porozumienia zdobywać dodatkowe doświadczenie praktyczne i organizacyjne wprowadzające w obszar nowych doświadczeń na płaszczyźnie artystycznej i edukacyjnej.

W ramach porozumienia strony realizować będą program artystycznych projektów związanych pozyskiwaniem nowych umiejętności, wspólnie planować zadania twórcze, konkursy dla przyszłych projektantów, w których będą mogli brać udział studenci WPA UAM i uczniowie Technikum nr 7. Porozumienie dokumentuje współpracę, która została zapoczątkowana w listopadzie 2013r.

Wszystkich absolwentów gimnazjum, chcących odbyć przygodę z projektowaniem mody, zapraszamy do naszego technikum i kształcenia w nowym zawodzie - technik technologii odzieży.