MENU DOSTĘPNOŚCIWCAG - Opcje dostępności
KONTRASTKontrast
ZWIĘKSZ CZCIONKĘ NA STRONIEZwiększ czcionkę
POMNIEJSZ CZCIONKĘ NA STRONIEPomniejsz czcionkę
Aktualności
Inauguracja roku szkolnego 2014 / 2015 w Z R C w Kaliszu.
2014-09-03
W dniu 1 września 2014 roku w siedzibie Związku Rzemieślników Cechowych w Kaliszu przy ul. Browarnej 10 odbyła się uroczystość ślubowania i pasowanie na ucznia w rzemiośle.
W uroczystości wzięła udział Starszyzna Cechowa. Przewodniczył jej Starszy Cechu Bogdan Bonusiak oraz Podstarszy Edward Kordelasiński, Irena Cicha Członek Zarządu i Kazimierz Waszak.Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu reprezentowała Pani Ewa Maciejczyk.
Bogdan Bonusiak jako Starszy Cechu powitał zaproszonych gości, mistrzów szkolących, rodziców oraz przybyłą młodzież. Kulminacyjnym punktem programu uroczystości było złożenie ślubowania. Przyszli mechanicy, fryzjerki, stolarze, cukiernicy - wypowiedzieli uroczyście za Starszym Cechu słowa ślubowania

Wstępując w Szeregi Rzemiosła Przyrzekam Uroczyście
Pilnie Wypełniać Obowiązki Ucznia
Aby Dobrą Pracą Umacniać Wysoką Rangę Rzemiosła Polskiego.

Następnie uczniowie klas pierwszych otrzymali swoje pierwsze umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego, na mocy których wstąpili w szeregi rzemiosła kaliskiego.
Pani Irena Cicha Członek Zarządu zabierając głos życzyła uczniom wytrwałości w nauce wybranego zawodu i spotkania się w tym samym gronie za trzy lata na rozdaniu świadectw czeladniczych.

 

Galeria zdjęć
Galeria