Aktualności
Europejski Dzień Języków Obcych
2014-09-30
26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych.

W zeszły piątek, na piątej godzinie lekcyjnej, uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do jego świętowania.
Nauczycielki języka angielskiego, Magdalena Miłek-Nowak i Ewelina Garbacz, oraz nauczycielka języka niemieckiego, Agnieszka Michelke-Urbaniak, zorganizowały quiz, w którym do udziału zgłosiły się klasy I A, II A, III A i IV A technikum oraz klasa II C zasadniczej szkoły zawodowej.
Uczennice reprezentujące poszczególne klasy musiały udzielić odpowiedzi na pytania ogólne dotyczące znajomości języków obcych i pochodzenia obcojęzycznych słów, a także rozpoznać europejskie flagi i języki, w jakich śpiewane były konkursowe piosenki.
Na najwięcej pytań quizu znała odpowiedź drużyna z klasy IV A, reprezentowana przez Justynę Bednarek i Martę Przybylską, która zdobyła 8 punktów.
Miejsce drugie, z liczbą 7 punktów, zajęły ex aequo klasa II A, reprezentowana przez Patrycję Macdonald i Natalię Wozińską, oraz klasa II C, reprezentowana przez Natalię Andrzejak i Amandę Górską.
Trzecie miejsce, również ex aequo, zdobywając 5 punktów, zajęły klasa I A, z drużyną w składzie Monika Kąpielska i Weronika Majkowska, oraz klasa III A, reprezentowana przez Paulinę Kuciak i Natalię Paluszak.
Rozstrzygnięty też został konkurs na najlepszy plakat promujący naukę języków obcych. Wykonały go Julia Śniegula i Kinga Wawrzyniak z klasy I A technikum.
Pozostałe konkursowe plakaty zostały wykonane przez uczennice klasy II A technikum: Annę Frątczak, Bogumiłę Dobrowolską, Paulinę Jamroziak, Patrycję Macdonald, Dominikę Szymczak oraz Natalię Wozińską.
Wszystkie uczennice biorące udział w quizie oraz konkursie plastycznym zostały nagrodzone słownikami i rozmówkami w różnych językach obcych: angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim. Miejmy nadzieję, że nagrody oraz wspaniała atmosfera towarzysząca obchodom Dnia Języków w naszej szkole, będą motywacją do dalszej nauki języków obcych, jakże przydatnych w dzisiejszym świecie.

 

Galeria zdjęć