Aktualności
Konkursowy szał fryzur
2015-03-17
W miniony piątek, już po raz dwunasty, nasza szkoła była gospodarzem konkursu fryzjerskiego. Uczniowie szkół z południowej Wielkopolski sprawdzili nie tylko swoje rzemieślnicze umiejętności, ale także - a może przede wszystkim - swoją kreatywność.

Konkurs cieszy się od lat dużym zainteresowaniem. Jest okazją do sprawdzenia poziomu swoich umiejętności zawodowych, ale także wyjątkowym momentem, w którym uczniowie szkół zawodowych i techników mogą, tworząc fryzury, dać upust wyobraźni.

Tegoroczna edycja konkursu, przebiegająca pod hasłem „Kontrasty", przyniosła tyleż piękne, co zaskakujące kreacje. Warto dodać, że uczestnicy - przygotowując konkursowy projekt - musieli wziąć pod uwagę nie tylko fryzurę, ale także strój modelki.
Wachlarz inspiracji był niezwykle szeroki: od żywiołów wody i ognia, przez elementy zwierzęce i nawiązanie do estetyki dawnych wieków. Widać gołym okiem, że młode adeptki sztuki fryzjerskiej mówią STOP nudzie na głowie.


Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:


Kategoria technikum:
1. Weronika Jóźwiak - Kalisz
2. Dominika Przybył - Kalisz
3. Natalia Paluszak - Kalisz


Kategoria zasadnicza szkoła zawodowa:
1. Martyna Kudaś - Kalisz
2. Aleksandra Kujawa - Pleszew
3. Patrycja Sośnicka - Kalisz


Kategoria gimnazjum:
1. Wiktoria Grudziecka - Opatówek
2. Dominika Kubiak - Iwanowice
3. Michalina Parczyńska - Kalisz


Wśród zdobywców czołowych lokat przeważają uczennice naszej szkoły.
W konkursie uczestniczyli również uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie oraz Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim.
Tradycyjnie do konkursu zaproszeni byli gimnazjaliści. Swych sił próbowały uczennice Zespołu Szkół w Iwanowicach, Gimnazjum w Opatówku oraz Gimnazjów nr 3 i Gimnazjum nr 4 w Kaliszu.
Dzięki organizowanemu od lat konkursowi, nie tylko branża fryzjerska może przekonać się, że solidne rzemiosło dzieli cienka granica od sztuki. Spora część konkursowych kreacji, nie tracąc na funkcjonalności, przypominała misternie przygotowane rzeźby.
Wszystkich, którzy są zainteresowani nauką zawodu fryzjera oraz poznaniem tajników wielu innych profesji, związanych z projektowaniem odzieży, krawiectwem, kulinariami, fotografowaniem czy szeroko pojętą elektromechaniką, zapraszamy do naszego stanowiska na Targach Edukacyjnych, które odbędą się w Hali Arena - 20 marca oraz na DRZWI OTWARTE, które odbędą się 11 kwietnia w siedzibie szkoły. W obu miejscach na gości czeka mnóstwo atrakcji, m.in. możliwość wykonania fryzury czy skosztowania wyjątkowych smakołyków.

A co pisza o konkursie lokalne media, można przeczytać wybierając jeden z poniższych linków:

http://www.calisia.pl/articles/szal-fryzur

http://wkaliszu.pl/8039098/KALISZ_Zmagania_mlodych_adeptow_sztuki_fryzjerskiej.html

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/konkurs-fryzjerski-w-kaliszu-uczennice-przygotowaly,3317257,artgal,t,id,tm.html

http://www.kalisz.pl/pl/q/dla-mieszkancow/aktualnosci/konkursowy-szal-fryzur

http://www.faktykaliskie.pl/kontrasty-na-glowie-zdjecia

Galeria zdjęć