MENU DOSTĘPNOŚCIWCAG - Opcje dostępności
KONTRASTKontrast
ZWIĘKSZ CZCIONKĘ NA STRONIEZwiększ czcionkę
POMNIEJSZ CZCIONKĘ NA STRONIEPomniejsz czcionkę
Aktualności
7 kwietnia - Światowy Dzień Zdrowia
2015-04-02
Każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia wybiera priorytetowy temat ważny z punktu widzenia zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania WHO w 1948 roku. Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwość podjęcia wielu działań profilaktycznych, których celem jest poprawa stanu zdrowia ludzi.

W 2015 roku tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia będzie bezpieczeństwo żywności, a hasłem tegorocznych obchodów: ,,Z pola na stół - uczyń jedzenie bezpiecznym”. Hasło nawiązuje do tematów istotnych dla mieszkańców całego świata.

Ważne informacje na ww. temat zostały umieszczone na gazetkach informacyjnych wykonanych w szkole w budynku A i B w holu wejściowym.

Podjęto także inne działania związane z tegorocznym hasłem. W dniu 31.03.2015 roku gościły w naszej szkole dzieci z Publicznego Przedszkola nr 30 im. Krasnala Hałabały.
Przedszkolaki uczestniczyły w poczęstunku przygotowanym przez uczniów kl. I AZ kształcących się w zawodzie kucharz pod kierunkiem pani Anny Kuśnierz. Dzieci spożywały zdrowe owoce: pokrojone brzoskwinie, ananasy i jabłka, popijając pysznym kompotem owocowym. Maluchy obejrzały krótką prezentację przygotowana przez Panią Anię Kuśnierz na temat zdrowego odżywiania.

Przygotowała:
pielęgniarka szkolna
Magdalena Erentraud

 

Galeria zdjęć
Galeria