Aktualności
Nasze uczennice w pokazie mody
2015-04-22
Nasza szkoła już od dłuższego czasu współpracuje z Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym UAM.

W środę 5 uczennic z Zespołu Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru po raz kolejny wzięło udział w pokazie mody organizowanym przez Pracownię Grafiki Żurnalowej i Projektowania Ubioru.


Projektant i wykładowca, dr hab. Monika Kostrzewa, profesor kaliskiego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego, chętnie korzysta z pomocy i talentu uczennic Zespołu Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru, zwłaszcza dziewcząt kształcących się w zawodzie fryzjer. Nasze uczennice, jak mało kto, potrafią sprostać wymaganiom, jakie stawiają organizowane przez uczelnię pokazy mody. Prezentowane na nich dyplomowe kolekcje studentów mają różnorodny charakter i wymagają ścisłej współpracy kreatorek fryzur z młodymi projektantami odzieży. Bardzo często studenckie propozycje zbliżają się do pokazów haute couture, w których fryzura jest integralną częścią całej stylizacji, więc powstaje z inspiracji odzieżowym projektem, a nie według obowiązujących we fryzjerstwie zasad czy aktualnej mody.

Nasze uczennice nie tylko współtworzą wygląd modelek i prezentowanych przez nie studenckich projektów, ale także same wcielają się w role gwiazd modowego wybiegu. Na środowym pokazie, zorganizowanym przez WPA UAM w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki, mogliśmy podziwiać i oklaskiwać siostry Karolinę i Klaudię Długiewicz oraz Agatę Twardowską - uczennice trzeciej klasy naszego technikum. Natomiast wyjątkowe fryzury również pozostałych modelek biorących udział w pokazie wyczarowały Weronika Jóźwiak i Natalia Paluszak, podopieczne Agnieszki Wybornej-Drewniak, nauczycielki praktycznej nauki zawodu.


Współpraca pomiędzy ZSZ a WPA w obrębie pokazów mody ma już dość długą tradycję, ale powstanie w naszej szkole nowej specjalności „technik technologii odzieży" z pewnością powiększy paletę wspólnych projektów edukacyjnych, o czym zapewniła dyrektor Agatę Dziedzic, dyrektor naszej placówki, profesor Monika Kostrzewa podczas drzwi otwartych, które odbyły się kilka dni wcześniej.

 

Galeria zdjęć