Aktualności
OTWARCIE MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ
2015-05-20
W miniony wtorek nasze uczennice brały udział w pokazie mody otwierającym międzynarodową konferencję naukową: „Ewaluacja i innowacje w edukacji. Jakość innowacji i ewaluacji w edukacji".
Dziewczęta prezentowały zbiorową kolekcję ubiorów damskich pod kierunkiem prof. dr hab. Moniki Kostrzewy oraz mgr Anny Michalak Bartosz w Pracowni Projektowania Ubioru na WPA w Kaliszu o tematyce: „Kontrast waloru, materii i formy elementem budowania ekspresji plastycznej w ubiorze".
Rzeczywistość znów pokazała nam, że różnorodność zawodów w naszej szkole i pasje uczniów stwarzają ogromne możliwości do samorealizacji. Pokazy mody w których uczestniczą i współtworzą nasze uczennice, stały się doskonałą okazją do wykorzystania praktycznych umiejętności fryzjerek.
Tu widać jak pasja tworzenia przeplata warsztat pracy i kreatywność. Podczas wtorkowego pokazu Karolina i Klaudia Długiewicz oraz Agata Twardowska zaprezentowały w pełni swoje możliwości, będąc jednocześnie modelkami i kreatorkami fryzur. Swoim czujnym okiem i sprawną ręką dokonywały ostatecznych poprawek, nawet w ostatnich minutach przygotowań. Po pokazie powrót do rzeczywistości - tu również dziewczęta okazały się bezcenne, odczarowując szykowne fryzury.
Jak stwierdziły pozostałe modelki: „warto mieć takie Perełki wśród swoich"...
Dobór fryzury do zaprojektowanego stroju i urody modelek stał się nie lada wyzwaniem również dla Natalii Paluszak, Weroniki Jóźwiak i Dominiki Przybył, podopiecznych Agnieszki Wybornej-Drewniak, nauczycielki praktycznej nauki zawodu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów...

 

Galeria zdjęć