Aktualności
„O Mickiewiczu … matematycznie”
2015-12-21
Przez cały grudzień uczniowie naszej szkoły świętowali 217 Urodziny Adama Mickiewicza. W bibliotekach szkolnych degustowano wiersze, dramaty, epopeję i ... „pierniczki pod parasolką z autografem wieszcza".

Punktem kulminacyjnym obchodów był szkolny konkurs „O Mickiewiczu ... matematycznie". 17 grudnia 2015 r. dwunastu uczestników turnieju:

Daria Bachorska z I AT; Aleksandra Koziburska z I CZ; Anna Braszak, Weronika Majkowska, Weronika Cholajda z II AT; Agata Kaczmarek, Małgorzata Całujek, Wioletta Skonieczna z III CZ; Jagoda Szubert, Przemysław Czyżewski, Patryk Śniak, Maciej Cebulski z III FZ,


zmierzyło się z siedmioma zadaniami matematycznymi zawierającymi dane faktograficzne dotyczące życiorysu Mickiewicza.


Ostatecznie o palmę pierwszeństwa ubiegały się dwie uczennice technikum - Daria Bachorska i Weronika Majkowska. Dziewczyny musiały wykazać się znajomością biografii poety. Zwycięstwo należy do Weroniki. Daria zajęła miejsce drugie. Trzecią nagrodę zdobyła Weronika Cholajda. Gratulujemy!


Na urodzinach nie mogło zabraknąć słodkości. Urodzinowe ciasta dla Wieszcza przygotowali uczniowie kl. 2 AZ wraz z p. A. Bartnikowską. Wypieki były przepyszne.


                                                                                                                               Organizatorzy
                                                                                                             D. Matysiak, D. Ozimek, J. Trzmiel

 

Galeria zdjęć