Aktualności
Zespół Szkół Zawodowych w Galerii Amber
2016-03-17
Wykorzystawszy wszystkie atuty swej edukacyjnej oferty dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zorganizowali kilkugodzinny pokaz w Galerii Amber. W niedzielne popołudnie odbyły się tam m.in. pokazy mody, gotowania na żywo i robienia fryzur.
Nasza szkoła kształci młodych ludzi w ponad 20 specjalnościach, więc siłą rzeczy musieliśmy wybrać do prezentacji jedynie kilka z nich - te, które mogły złożyć się na ciekawe widowisko pasujące do wnętrza galerii handlowej. Przede wszystkim postawiliśmy na pokazy mody, ponieważ szkoła przy ulicy Wąskiej od lat kształciła krawców i krawcowe, a od niedawna proponuje również możliwość zdobycia tytułu technika przemysłu mody. To propozycja dla tych absolwentów gimnazjów, którzy interesują się szeroko pojętą modą oraz wzornictwem przemysłowym i chcieliby sami projektować odzież bądź wesprzeć swoją wiedzą salony mody i sklepy. Na niedzielny pokaz uczennice pod opieką Edyty Piotrowskiej przygotowały dwie kolekcje strojów, z których część przeznaczona była do codziennego użytku, część zaś na specjalne popołudniowe lub wieczorne okazje. Połowę stanowiły stroje czarne, w większości wykonane z bawełny, druga połowę - kolorowe, uszyte z jedwabiu, którego sprowadzaniem z Włoch zajmuje się jeden z kaliskich sklepów. Uczennice same wcieliły się w role modelek. W odpowiednim przygotowaniu do pokazu pomogły im koleżanki zdobywające tytuł technika usług fryzjerskich oraz zaprzyjaźniony ze szkołą salon kosmetyczny. Klientki galerii mogły również skorzystać z ich usług i całkowicie za darmo zrobić sobie fryzurę lub poprosić o makijaż. We współpracy z jednym z ostrowskich atelier szkoła przygotowała również urokliwy pokaz sukien ślubnych.
W trakcie promocji w Galerii Amber, obok pokazów fryzjerskich i kosmetycznych, odbywały się prezentacje kulinarne połączone z degustacją. Uczniowie zdobywający zawód kucharza przygotowali krem z pora i grillowanego łososia w ajwarze oraz obsługiwali - cieszącą się niesłabnącą przez klika godzin popularnością - fontannę z czekolady.
Najmłodszymi widzami zajął się tańczący i śpiewający clown, a Sieraszewski Dance Studio uatrakcyjnił promocję szkoły pokazem tanecznym.
Przygotowano także konkursy, dzięki którym najmłodsi zdobyli upominki, a nieco starsi - wejściówki na squasha lub promocyjne talony na wykonanie sukni ślubnej lub wieczorowej.
O niezwykle bogatej ofercie edukacyjnej, podczas niedzielnej imprezy, szkoła przypomniała nie tylko poprzez ulotki i reklamowe roll-upy, ale także prezentacje graficzne i filmowe. W Zespole Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru, jako jedynej w regionie, przygotowuje się do pracy w zawodach obecnie bardzo poszukiwanych na rynku pracy. Kształcą się tu przyszli fryzjerzy, technicy usług fryzjerskich, sprzedawcy, elektromechanicy, ślusarze, mechanicy monterzy maszyn i urządzeń, blacharze, lakiernicy, elektromechanicy pojazdów samochodowych, wędliniarze, drukarzy, dekarze, cieśli, monterów zabudowy i robót wykończeniowych, murarzy-tynkarzy, kamieniarze, kominiarze, kaletnicy, obuwnicy, złotnicy-jubilerzy, zegarmistrzowie, kowale, zduni i fotografowie. Część klas ma charakter integracyjny, więc z ich oferty mogą skorzystać również osoby niepełnosprawne. Szkoła kształci też w zawodach stolarz, tapicer i krawiec, zamawianych przez firmę Com40. Absolwenci tych kierunków mają możliwość podjęcia pracy w renomowanych firmach w naszym regionie.

Zapraszamy na swoje stoisko na Targach Edukacyjnych i Drzwi Otwarte.

 

 

Galeria zdjęć