MENU DOSTĘPNOŚCIWCAG - Opcje dostępności
KONTRASTKontrast
ZWIĘKSZ CZCIONKĘ NA STRONIEZwiększ czcionkę
POMNIEJSZ CZCIONKĘ NA STRONIEPomniejsz czcionkę
Aktualności
FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY NA OSIEDLU „ROGATKA”.
2016-06-09
W piątkowe popołudnie, 3 czerwca 2016, teren Zespołu Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru przy ul Wąskiej 13 w Kaliszu tętnił życiem.
Działo się tak za sprawą festynu sportowo - rekreacyjnego zorganizowanego przez pracowników szkoły we współpracy z członkami Rady Osiedla „Rogatka".
Piękna pogoda, dobra zabawa i zdrowa rywalizacja sportowa towarzyszyły uczestnikom imprezy, której głównym celem było stworzenie możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu przez całe rodziny, a także integracja społeczności osiedla „Rogatka".
Pierwszymi gośćmi festynu były dzieci z pobliskiego przedszkola „Bajka" wraz ze swoimi przedszkolnymi opiekunkami.
Organizatorzy szczególnie postarali się o zapewnienie rozrywki najmłodszym. Dla nich zorganizowano wiele atrakcji. Licznie uczestniczące w festynie dzieci mogły brać udział w konkursach, rywalizować w konkurencjach sportowych, doskonalić swoje umiejętności w grze w piłkę siatkową, tenisie stołowym i badmintonie.
Milusińscy ustawili się w kolejce do malowania twarzy. Każde dziecko mogło zmienić się w dowolną postać z ulubionej bajki czy komiksu. Kreatywni najmłodsi uczestnicy festynu spróbowali swoich sił w technice zdobniczej decoupage.
W punkcie zapisu uczestników dzieci z niecierpliwością czekały na swoją kolei, by móc wziąć udział w całym szeregu konkurencji. Można było między innymi potrenować rzut do celu różnymi przedmiotami, skakanie w popularną swego czasu gumę, czy żonglerkę piłką. Na najlepszych czekały nagrody.
Na nowoczesnej sali gimnastycznej starsi uczestnicy spotkania rozegrali mecz piłki siatkowej, zawody badmintona oraz tenisa stołowego.
Po udziale w wyczerpujących konkurencjach można było skorzystać z poczęstunku w kąciku kulinarnym, gdzie na chętnych czekały smaczne przekąski i zimne napoje. Na festynie nie zabrakło też atrakcji dla dorosłych mieszkańców osiedla. Mieli oni możliwość poddać się bezpłatnym podaniom poziomu cukru i cholesterolu oraz zmierzyć ciśnienie krwi. Dużym zainteresowaniem cieszył się kilkakrotnie powtarzany pokaz pierwszej pomocy.
Imprezę zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele kaliskich władz: pani Karolina Pawliczak, wiceprezydent Miasta Kalisza oraz pan Krzysztof Jurek, zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji. Organizatorzy i mieszkańcy osiedla z wielką radością powitali także byłą, długoletnią przewodniczącą Rady Osiedla „Rogatka", panią Danielę Karbowską,
Organizacja festynu była możliwa dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Urzędu Miasta Kalisza oraz od prywatnych sponsorów: pana Stanisława Paraczyńskiego, pana Dawida Kaczmarskiego, pana Henryka Ordziejewskiego oraz firmę „Colian" spółkę z.o.o. Szczególne podziękowania organizatorzy złożyli na ręce dyrektora Caritasu Diecezji Kaliskiej - księdza Jacka Andrzejczaka.
Piękna pogoda i wesoła muzyka sprzyjały dobrej zabawie, atrakcji nie brakowało. Piątkowe popołudnie uczestnicy festynu na pewno będą mile wspominać.

Tekst: Agnieszka Nowak

 

Galeria zdjęć
Galeria