MENU DOSTĘPNOŚCIWCAG - Opcje dostępności
KONTRASTKontrast
ZWIĘKSZ CZCIONKĘ NA STRONIEZwiększ czcionkę
POMNIEJSZ CZCIONKĘ NA STRONIEPomniejsz czcionkę
Aktualności
Pielgrzymka Rzemieślników Diecezji Kaliskiej do św. Józefa
2017-02-19
W niedzielę 29 stycznia 2017 r. o godz. 12.30 przeżywaliśmy w Sanktuarium św. Józefa pielgrzymkę rzemieślników.

Centrum uroczystości stanowiła msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp. Łukasza Buzuna wraz z ks. prałatem Jackiem Plotą - Kustoszem Sanktuarium św. Józefa i ks. kanonikiem Zbigniewem Kruczyńskim - Diecezjalnym Duszpasterzem Rzemieślników.

W homilii biskup podkreślał, że Słowo Boże jest kierowane do wszystkich bez względu na przynależność, bez względu na ugrupowania. „Słowo Boże jest trudne, mimo że tak bardzo oczywiste, że wydaje nam się, że je rozumiemy, ale w realizacji jest trudne" - powiedział celebrans. Nawiązując do Ewangelii wskazał, że słowa Jezusa nazwane zostały słowami łaski. „Oznacza to, że słowa te przyjęte z wiarą niosą łaskę, orędzie zbawienia, nie tylko informują, uczą, ale również uświęcają, przemieniają wnętrze, zbawiają. To słowo ma moc przemiany człowieka do tego stopnia, że człowiek potrafi stawać się święty, zmienić swoje życie, przebaczyć wszystko, cierpieć dla Chrystusa, życie oddać za wiarę. Wiara rodzi się ze słuchania, chociaż potrzebne jest świadectwo" - przekonywał hierarcha.

Po komunii świętej w kaplicy cudownego obrazu św. Józefa Kaliskiego bp Łukasz Buzun zawierzył patronowi rzemieślników i ich rodziny.

Społeczność naszej szkoły godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Dominika Galewska, Wiktoria Garbacz, Piotr Eliński oraz Mateusz Urbaniak.

Anna Bajek, ks. Michał Świgoniak

 

Galeria