Aktualności
Pokaz mody na uniwersytecie
2017-05-11
Uczennice naszej szkoły po raz kolejny wzięły udział w przygotowaniu modelek do pokazu mody.

Jest to jedno z wielu działań podejmowanych w ramach porozumienia o współpracy pomiędzy naszą szkołą, a Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Projektant i wykładowca, prof. UAM dr hab. Monika Kostrzewa z Pracowni Sztuk Projektowych WPA chętnie korzysta z pomocy i talentu uczennic Technikum nr 7 kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich. Pokaz odbył się w ramach tegorocznego Festiwalu Nauki i Sztuki.

Nasze uczennice doskonale potrafią sprostać wymaganiom, jakie stawiają organizowane przez uczelnię pokazy mody. Prezentowane na nich dyplomowe kolekcje studentów mają różnorodny charakter i wymagają ścisłej współpracy kreatorek fryzur z młodymi projektantami odzieży. Bardzo często studenckie propozycje zbliżają się do pokazów haute couture, w których fryzura jest integralną częścią całej stylizacji, więc powstaje z inspiracji odzieżowym projektem, a nie według obowiązujących we fryzjerstwie zasad czy aktualnej mody.

Wyjątkowe fryzury modelek biorących udział w pokazie wyczarowały Ola Nogaj, Julia Śniegula, Kinga Wawrzyniak, Patrycja Woźniak, Weronika Majkowska, Patrycja Kędzia, Kamila Sulanowska, Monika Kąpielska, Weronika pod opieką Agnieszki Wybornej-Drewniak.

Współpraca pomiędzy ZSZ a WPA w obrębie pokazów mody ma już dość długą tradycję,
a powstanie w naszej szkole nowego kierunku „technik przemysłu mody" z pewnością powiększy paletę wspólnych projektów edukacyjnych.

Więcej informacji i zdjęcia na stronach www

https://wpa.amu.edu.pl/strona-glowna/content-wp-a-glowny/326037-ubior-jako-przekaz-idei

https://www.youtube.com/watch?v=peBcIdoth0Q

http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/spoleczne/moda-a-sztuka-zdjecia,1252.html

https://www.facebook.com/Pracownia-Sztuk-Projektowych-WPA-UAM-1139625159415340/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf