MENU DOSTĘPNOŚCIWCAG - Opcje dostępności
KONTRASTKontrast
ZWIĘKSZ CZCIONKĘ NA STRONIEZwiększ czcionkę
POMNIEJSZ CZCIONKĘ NA STRONIEPomniejsz czcionkę
Aktualności
Piknik ekologiczny z okazji Dnia Dziecka
2017-06-13
9 czerwca 2017 na terenie Naszej Szkoły odbył się PIKNIK EKOLOGICZNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA zorganizowany przez pracowników szkoły we współpracy z członkami Rady Osiedla „Rogatka".
Biletem wstępu na piknik były zużyte baterie i/lub nakrętki plastikowe, a nagrodami za udział w grach i zabawach, zielone sadzonki.
Głównym celem pikniku, było propagowanie postaw ekologicznych.

Na warsztatach plastycznych nauczyciele szkoły pokazali małym uczestnikom jak z prostych przedmiotów codziennego użytku przygotować atrakcyjne zabawki.

Na boisku szkolnym dzieci przeszły krótki kurs segregowania odpadów, po czym rywalizowały w różnorodnych konkurencjach recyklingowych.

Podczas festynu nie zabrakło też atrakcji dla dorosłych mieszkańców osiedla. W ramach akcji "Zdrowy Kalisz" mieli oni możliwość poddać się bezpłatnym badaniom: poziomu cukru, wzroku, słuchu i zmierzyć ciśnienie krwi. Ponadto mogli skorzystać z konsultacji z dietetykiem oraz rehabilitantem oraz wykonać spirometrię i za pomocą smokolizera sprawdzić zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Po udziale w wyczerpujących zabawach można było zregenerować siły w kąciku kulinarnym, gdzie na chętnych czekały smaczne, zdrowe przekąski.

Nie zabrakło też Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, którzy uatrakcyjnili wspólnie spędzony czas różnorodnymi konkursami i dbali o nasze bezpieczeństwo.

 

 

Galeria zdjęć
Galeria