Aktualności
Biesiada patriotyczna w Zespole Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu
2018-01-19
Dnia 17 stycznia 2018 roku odbyła się w naszej szkole biesiada patriotyczna.

Celem uroczystości było promowanie wśród młodzieży idei patriotyzmu, wpajanie szacunku i przywiązania do symboli narodowych oraz miłości do „małej ojczyzny".

W przededniu 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego, w miłej atmosferze staropolskiej biesiady, młodzież wysłuchała wykładu na temat roli tego zrywu niepodległościowego w kształtowaniu przyszłej, niepodległej Polski.

Jednym z elementów biesiady był szkolny turniej wiedzy patriotycznej składający się z dwóch etapów. Pierwszym był test wyboru zawierający 15 pytań z zakresu wiedzy o powstaniu wielkopolskim i symbolach narodowych. W drugim etapie uczestnicy mieli do rozwiązania cztery zadania, związane z tematyką turnieju, ich wykonanie wymagało wykorzystania szkolnej wiedzy i umiejętności.

W programie nie zabrakło również pieśni patriotycznych oraz degustacji potraw przygotowanych przez uczniów z klasy 2 A kształcących się w zawodzie kucharz. Największe uznanie zdobyła wyśmienita zupa grochowa oraz świeże ciasto drożdżowe, a patriotyczne karaoke porwało młodzież do wspólnego śpiewania.

Biesiada była prawdziwą lekcja patriotyzmu, odkrywania postaw, które powinien przyjmować współczesny patriota, uczenia poszanowania wartości, szacunku i pamięci dla przeszłych pokoleń Polaków. Uroczystość doskonale wpisała się w szkolne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu powstania wielkopolskiego.

 

 

Galeria zdjęć