Aktualności
X Dzień Kariery już za nami.
2018-02-12
5 lutego w Zespole Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu odbył się jubileuszowy X Dzień Kariery
Organizatorem była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kaliszu i Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru. W organizację tegorocznej imprezy włączyło się Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Uczestnikami byli kaliscy gimnazjaliści, którym udział w tym wydarzeniu ma pomóc w podjęciu decyzji o wyborze swojej przyszłej drogi zawodowej. Wszystkie kaliskie szkoły ponadgimnazjalne dokonały prezentacji wybranych zawodów na poziomie kształcenia w technikum lub branżowej szkole I stopnia.
Okazję do przedstawienia swojej oferty mieli również lokalni pracodawcy proponujący praktyki i staże zawodowe oraz organizacje zrzeszające rzemieślników. Szczególne znaczenie dla naszej szkoły miało wystąpienie Dyrektora Generalnego firmy Teknia Kalisz, która chce otworzyć w naszej szkole klasę patronacką.
X Dzień Kariery był okazją do rozmów pomiędzy uczniami, którzy wybierają swój przyszły zawód a tymi, którzy kształcą się już w danym zawodzie i wkrótce będą wchodzić na rynek pracy.
W przerwach między wystąpieniami gimnazjaliści mogli wziąć udział w konkursie „Wiedzy o zawodach" oraz został rozstrzygnięty konkurs na najlepszą prezentacje „Mój zawód - moja pasja".
Przybyli goście mogli również zwiedzić Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru.

 

 

Galeria zdjęć