MENU DOSTĘPNOŚCIWCAG - Opcje dostępności
KONTRASTKontrast
ZWIĘKSZ CZCIONKĘ NA STRONIEZwiększ czcionkę
POMNIEJSZ CZCIONKĘ NA STRONIEPomniejsz czcionkę
Aktualności
W dniach 06.04-07.04.2018 r. po raz pierwszy w Kaliszu odbył się Festiwal Profesjonalistów.
2018-04-13
Celem przedsięwzięcia było połączenie targów edukacyjnych, targów pracy i pokazanie nauki w ciekawy sposób przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Oferta przedstawiona przez kaliskie szkoły, firmy, centra edukacyjne i uczelnie przeznaczona była nie tylko dla gimnazjalistów, ale również dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków.

Wśród wystawców swoje stoisko miała również nasza szkoła. Gimnazjaliści i ich rodzice mogli tam zapoznać się z naszą bogatą ofertą kształcenia w technikum i w szkole branżowej I stopnia oraz uzyskać wyczerpujące informacje związane z naborem do szkoły.

W trakcie trwającej dwa dni imprezy nasi uczniowie kształcący się w zawodzie sprzedawca pokazywali w jaki sposób szybko, estetycznie i elegancko zapakować towary o zróżnicowanych kształtach. Oprócz tego można było zapoznać się z tajnikami tapicerowania (zawód tapicer) czy też komputerowo projektować ubiory (technik przemysłu mody).

Tradycyjnie największym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się stoisko fryzjerskie, gdzie uczennice klasy drugiej i trzeciej technikum wykonywały pokazowe fryzury, ale również szkoliły uczniów szkół podstawowych i gimnazjów jak prawidłowo modelować włosy, pleść dobierane warkocze czy wykonać loki.

W pierwszym dniu festiwalu nasza szkoła zaprezentowała na targowej scenie dwa zawody: technik usług fryzjerskich oraz technik przemysłu mody. Uczennice z wielką precyzją i profesjonalizmem wykonały różnorodne koki na głowach modelek, a inne pokazały jak w 10 minut stworzyć kreację na plażę z męskiego T-shirta. Po zakończeniu pokazu, do zabawy dołączyła publiczność, która bardzo chętnie na scenie poddała się zabiegom fryzjerskim wykonywanym przez nasze uczennice.

W ramach współpracy z rzemieślnikami na naszym stoisku została przedstawiona propozycja pracodawców zrzeszonych w kaliskich cechach oraz oferta firmy David Meble (branża stolarsko-tapicerska).

Nasza oferta edukacyjna, jak co roku, cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/wydarzenia/ruszyl-festiwal-profesjonalistow-tlumy-odwiedzajacych-w-hali-arena-zdjecia-i-wideo,1430.html

http://www.kalisz.pl/pl/q/aktualnosci/wystartowal-festiwal-profesjonalistow-0

 

Galeria zdjęć
Galeria