MENU DOSTĘPNOŚCIWCAG - Opcje dostępności
KONTRASTKontrast
ZWIĘKSZ CZCIONKĘ NA STRONIEZwiększ czcionkę
POMNIEJSZ CZCIONKĘ NA STRONIEPomniejsz czcionkę
Aktualności
Wiosna czas wyborów, więc… ”Czy się stoi czy się leży – dobry zawód wybrać należy”
2018-04-17
Powyższa myśl towarzyszyła uczestnikom Drzwi Otwartych, które odbyły się 14 kwietnia 2018 r. w godz. od 9:00 do 13:00.

Gimnazjaliści mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od „wewnątrz", poznać nauczycieli, pracownie i ich wyposażenie, a także porozmawiać o kierunkach kształcenia oraz warunkach nauki.

Przybyłym w tym dniu uczniom radami w zakresie wyboru zawodu służyli przedstawiciele firm: Kaliskie Linie Autobusowe i TEKNIA KALISZ oraz cechów: Związek Rzemieślników Cechowych, Rzemiosł Budowlanych i Różnych. W poszukiwaniu miejsc pracy pomagali również pracownicy Hufca Pracy w Kaliszu.

W trakcie zwiedzania szkoły gimnazjaliści mieli możliwość uzyskania wyczerpujących informacji związanych z naborem elektronicznym i możliwymi kierunkami kształcenia, pobrania materiałów informacyjnych, skorzystania z porad specjalistów: psychologa i doradcy zawodowego.

Na gości czekało wiele atrakcyjnych zajęć, w tym: zabawy sportowe, układanki logiczne. Chętni mogli powróżyć z książek w szkolnej bibliotece, a także wziąć udział w rozgrywkach szachowych w pracowni informatycznej oraz w warsztatach oryginalnego pakowania prezentów. W pracowni biologiczne odbywały się warsztaty „Zmyślone zmysły", na których odkrywano zdolności zmysłów.

Odwiedzający mogli skorzystać także z porad w zakresie pielęgnacji włosów i odmienić swój image w pracowni fryzjerskiej.

W ramach promocji zawodu Technik Przemysłu Mody na szkolnym korytarzu mogliśmy podziwiać wystawę prac studentek Pracowni Grafiki Żurnalowej Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego w Kaliszu, z którą szkoła współpracuje już kilka lat, a także spotkać się z „Deborą" z Centrum Kształcenia Ustawicznego, czyli programem do wizualnego projektowania odzieży.

Organizatorzy imprezy zadbali również o wrażenia smakowe przyszłych uczniów, częstując ich „wąską pizzą" i „ciastkami na wąską talię".

Na zainteresowanych gimnazjalistów czekamy już w maju.

 

Galeria zdjęć
Galeria