MENU DOSTĘPNOŚCIWCAG - Opcje dostępności
KONTRASTKontrast
ZWIĘKSZ CZCIONKĘ NA STRONIEZwiększ czcionkę
POMNIEJSZ CZCIONKĘ NA STRONIEPomniejsz czcionkę
Aktualności
XI Dzień Kariery 2019
2019-03-01
Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru po raz kolejny gościł w swoich murach uczestników Dnia Kariery.

Organizatorem XI edycji wydarzenia, które miało miejsce 26 lutego 2019 r., była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kaliszu. W przygotowanie imprezy włączyło się Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

W wydarzeniu wzięli udział dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Dorota Kinal, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Kaliszu - wizytatorzy Anna Piotrowska i Magdalena Szczepaniak oraz naczelnicy Wydziału Edukacji Mariusz Witczak i Krzysztof Jurek.

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów zapoznali się z ofertą kształcenia na poziomie technikum i branżowej szkoły I stopnia, przygotowaną przez kaliskie szkoły. Młodzi uczestnicy XI Dnia Kariery chętnie rozmawiali ze starszymi kolegami, a także z proponującymi atrakcyjne praktyki i staże zawodowe przedstawicielami Izby Rzemieślniczej i lokalnych pracodawców (COLIAN, COM40, KLA, NESTLE, TEKNIA).

Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs „Mój zawód - moja pasja", a zwycięzcy odebrali nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Kalisza.

Mamy nadzieję, że XI Dzień Kariery ułatwi uczniom wybór przyszłej drogi zawodowej.

 

 

Galeria zdjęć
Galeria