MENU DOSTĘPNOŚCIWCAG - Opcje dostępności
KONTRASTKontrast
ZWIĘKSZ CZCIONKĘ NA STRONIEZwiększ czcionkę
POMNIEJSZ CZCIONKĘ NA STRONIEPomniejsz czcionkę
Aktualności
DZIEŃ CHLEBA I LEKCJA OTWARTA
2022-10-21
16 października obchodziliśmy Dzień Chleba. Z tej okazji 18 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta pod tytułem „Chleb dla piekarza i pisarza".

Przygotowania do zajęć rozpoczęły się jednak dużo wcześniej, ponieważ uczniowie wykonywali plakaty o rodzajach chleba jadanego w różnych regionach świata. Przyszli cukiernicy z klasy II A i III A przygotowali i przez tydzień dokarmiali zakwas żytni, aby we wtorek wypiecpyszne chleby żytnie i pszenne.

Lekcję poprowadziły dwie panie Anie. Najpierw Anna Kuśnierz omówiła proces produkcji pieczywa pszennego i żytniego. Uczestnicy lekcji mogli obejrzeć stare sprzęty wykorzystywane do wypieku, np. koszyki, łopatę do chleba. Następnie uczniowie degustowali i oceniali swoje wypieki. Kolejną część lekcji poprowadziła Anna Szuleta. Wtedy młodzież poznała fragment wiersza C. K. Norwida „Moja piosnka" (II). Po czym uczniowie zajęli się wyjaśnieniem przysłów i frazeologizmów związanych z chlebem, a na koniec zapoznali się z obrzędami, zwyczajami, tradycjami dotyczącymi chleba, które funkcjonowały dawniej w naszej kulturze.

 

 

Galeria zdjęć
Galeria
Rekrutacja 2023/2024